Mafia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Jocuri
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mafia City (1) - First Edition

In jos 
+6
celena
corinne
edu
Rebishor
Queeditch
Arwen
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
verrutza88
Cetatean treaz
Cetatean treaz



Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 26/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 12:41 am

tacerea celora care nu au postat pana acum e cel putzin un semn de intrebare pt noi
Sus In jos
verrutza88
Cetatean treaz
Cetatean treaz



Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 26/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 12:45 am

tacerea celor care nu au postat pana acum e cel putzin un semn de intrebare pt noi
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 12:52 am

noapte buna orasel... Razz pirat
Sus In jos
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 12:55 am

pupici orashel...noapte placuta
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Ce tecere dom'ne?!   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:00 am

Dragii mei, io mi's cea mai dulce si frumoasa cetatzeanca onorabila si am tacut pentru ca abia am invatzat sa postez. Si apropo, cand vorbiti cu mine va adresati cu "Domnisoara Laura" si va purtati cu manusi cu mine. Albe, va rog Smile))))))))))))))) Ma bucur sa va cunosc....cred...
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:01 am

Oyyy, am postat si io cand plecara toti locuitorii...vai da' ce repede va culcati...Uff, io cu cine mai vorbesc acum?.. Sad
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:09 am

cu mine poti vb:)
Sus In jos
edu
Cetatean turmentat
Cetatean turmentat



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:17 am

Buna seara,ma numar printre unii din acesti cetateni ai orasului care doreste actiune concreta pentru descoperirea raufacatorilor din oras si consider ca nu e momentul sa trecem la culcare.Dar cine vrea sa se ascunda pleaca repede la culcare....Pentru domnisoara Laura,faptul ca ne avertizati sa ne purtam cu manusi albe este cumva o amenintare?Sau tot cu manusi albe doriti sa ne faceti felul...in felul dvs?Deja santeti prima suspecta...cel putin pentru mine.
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:30 am

edu a scris:
Buna seara,ma numar printre unii din acesti cetateni ai orasului care doreste actiune concreta pentru descoperirea raufacatorilor din oras si consider ca nu e momentul sa trecem la culcare.Dar cine vrea sa se ascunda pleaca repede la culcare....Pentru domnisoara Laura,faptul ca ne avertizati sa ne purtam cu manusi albe este cumva o amenintare?Sau tot cu manusi albe doriti sa ne faceti felul...in felul dvs?Deja santeti prima suspecta...cel putin pentru mine.

Stai dom'ne putin, nu te arunca in concluzii asa usor...Sau avem si clarvazatori in oras? Pai io ma plangeam ca ati plecat la culcare si matale ai impresia ca dorm deja? Eh, pentru ca eu sunt un cetatean onorabil si bine intentionat, te iert sa stii. :)Dar deh, daca tie-ti place sa fiu suspecta , atunci is!
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:44 am

tijadejad a scris:
cu mine poti vb:)

Stimabile, cam sociabil azi...Smile Cate beri ai baut? Hai bine, vorbesc cu tine dupa ce treci un test. Ma gandesc asta seara si-ti spun maine ce tre sa faci Smile))
Glumesc ...poate.
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 1:56 am

te ascul laura..... sunt numai ochi si urechi...... farao
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:05 am

tijadejad a scris:
te ascul laura..... sunt numai ochi si urechi...... farao

Oooh, un faraon la orizont! Ala esti tu sau incerci sa ma flatezi?Smile) Te testez maine , azi pariez ca esti obosit si nu te poti concentra. Degeaba ai ochi si urechi, ca n-am io idei. Sanatate..!
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:10 am

pai vezi si mai spuneai ca nu ai cu cine sa vb:))
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:33 am

Bine, trecem peste test si purtam o conversatie ca intre vecini. Nevasta ai? Cat fumezi? Ce faci dupa ce iesi de la serviciu? Tandafiri vrei? De plantat zic. Am io neste muguri si mergeau la ix in gradina ta.
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:38 am

sa nu imi spui,, ca vrei sa ma ceri in casatorie,,,,,Smile))) si trandafiri vreau doar daca vii tu sa ii plantezi.... fumez... de baut ffff rar,,, ce ati dori sa mai stiti despre mine? santa
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:40 am

aaaaaaaa si am uitat dupa ce ies de la munca mu duc cu baietii in oras:D sau ma duc la shoopinguit:P


si sa stii ca vreau testele.. maine...
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:46 am

Da' ce dom'ne io's gradinar? Dupa ce ca sunt o vecina buna te mai si ridici cu pretentii....
Bine, hai ca ma duc sa reflectez la testul ala si ti-l pregatesc pentru maine. Pana atunci...sa ai o noapte buna , somn usor.
P.S. Esti suspect dragut cu mine, daca ai cea intentii ascunse sa nu cumva sa uiti de manusile albe!
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:52 am

Hai ca am inceput sa mananc litere ...ba chiar cuvinte. Clar , oboseala isi spune cuvantul. Noapte buna concetateni. Noapte buna 'nea primarule!
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 2:53 am

Noapte buna, Domnisoara Laura. Noapte buna, orasel. Primaritza isi retrage ambasadele, ptr moment. Razz Sleep
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 3:17 am

Noapte Buna cetatzeni vise placute si ne auzim maine Sleep
Sus In jos
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 8:55 am

Buna dimineata! Usile s-au deschis, storurile s-au ridicat! Sa avem cu totii o zi faina! sunny
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 9:45 am

neata tuturor
cum v-a fost noaptea? Shocked prima noapte? Surprised
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 9:53 am

Atentie, va vorbeste primarul!


Buna dimineata, cetateni.

Va reamintesc tuturor faptul ca astazi la ora 21:00 (ora Romaniei), niciun minut mai tarziu!!!, se inchid urnele de vot. Ca atare, rog toti cetatenii frumoasei noastre localitati sa se prezinte la vot inainte de expirarea termenului stabilit si sa voteze in bold, dupa exemplul: votez x. Altminteri, votul nu este considerat valid. Voturile pot fi schimbate de cate ori se doreste in decursul unei zile. Se ia in considerare ultimul vot valid exprimat inainte de expirarea termenului.

Tot pana la ora 21:00 (oR), niciun minut mai tarziu!!!, Criminalii au obligatia de a-mi trimite prin mesaj privat numele victimei pe care au ales s-o macelareasca in aceasta noapte. Este de preferat ca toti criminalii (sau macar 2/3 dintre ei) sa-mi trimita mesaj privat cu numele aceleiasi victime ptr ca masacrul sa fie valid. Neindeplinirea uneia dintre aceste obligatii duce la esuarea crimei.

Idem - Politia Romana are obligatia de a-mi trimite mesaj privat cu numele suspectului asupra caruia se doreste ancheta in aceasta seara. Termenul limita fiind acelasi: ora 21:00, ora Romaniei. Dupa inchiderea urnelor, politistii vor afla rolul adevarat al suspectului de astazi.

Doctorul respecta acelasi termen limita pana la care imi poate trimite mesaj privat cu numele cetateanului pe care doreste sa-l salveze de mana mafiotilor: ora 21:00, GMT+2.
Daca doctorul si criminalii imi trimit in privat numele aceluiasi cetatean, victima e salvata.
Depasirea termenului stabilit lasa salvarea fara benzina, in drum.
Doctorul poate numi pe oricine, chiar si pe el insusi.


Acestea fiind spuse, va doresc o zi minunata, fara prea mari batai de cap in fata urnelor de vot. Laughing

PS: Nu insistati cu cererile ptr vile, piscine, piste de aterizare si alte terenuri de tenis ca am inchis ghiseul pe ziua de azi. afro geek


Ultima editare efectuata de catre Arwen in Vin Noi 28, 2008 10:13 am, editata de 3 ori
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 10:02 am

Hm, deci vot pentru a vedea un impuscat in fata zidului, ziua in amiaza mare, fata in fata cu publicul si reactiunea? Ca sa vezi...

Il votez pe tijadejad pentru ca are o mentalitate de raufacator! Twisted Evil L-a dat de gol aprecierea saraciei oraselului, sigur voia sa jefuiasca o banca!
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 10:07 am

Este ptr ultima data cand repet:
Votul este considerat valid doar daca este bolduit ca in exemplul
votez x.
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Mafia City (1) - First Edition
Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mafia City (2) - Resurrection
» Mafia City - Participanti si Rezultate
» Mafia City (3) - V for Vendetta /The murderous revenge!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mafia :: Cartierul general :: Mafia City-
Mergi direct la: